Święto Novmaru 2022

Cechą szczególną zatrudnienia w Firmie NOVMAR, jest praca wykonywana praktycznie przez cały rok poza krajem, na projektach zagranicą. Dlatego nasi ludzie nie mają okazji zbyt często spotykać się  w Polsce, poza jednym zupełnie wyjątkowym dniem w roku, kiedy w siedzibie NOVMARU na ul. Przemysłowej w Balicach, pod koniec grudnia, odbywa się nasze wewnętrzne, zakładowe święto. W zakończonym dopiero co, 2022 roku, tym świątecznym dniem był 29 grudnia.

Były podziękowania, dobre życzenia na Nowy Rok owocnej i bezpiecznej pracy od Prezesa Firmy Wiesława Nowaka oraz gości i przyjaciół NOVMAR-u. Był oczywiście świąteczny poczęstunek i lampka wina, ale w tym roku nie kończył się na tym program. Wszyscy pracownicy z osobami towarzyszącymi, otrzymali zaproszenia na wieczorny koncert w Filharmonii Krakowskiej.

Krakowscy Filharmonicy wykonali dla nich tego wieczoru Oratorium pastorałkowe „Betlejemska Gwiazda nad Tatrami”, autorstwa Wiesława Nowaka, Andrzeja Zaryckiego i Elżbiety Kuryło. Publiczność doznała wielu  wspaniałych, artystycznych przeżyć, słuchając orkiestry i chóru Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Janusza Wierzgacza i solistów, z Mateuszem Prandotą na czele. Gorącym brawom nie było końca, a wypełniona do ostatniego miejsca sala domagała się bisów.