Spotkanie Gwarków 2022

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie świętował 15 grudnia 2022 tradycyjną Karczmę piwną. To forma męskiego biesiadowania, górników, czyli gwarków i adeptów tego zawodu. Dominuje wspólne śpiewanie, według wydrukowanego śpiewnika, a piosenki i opowiadane anegdoty, jak to w męskim gronie, są wesołe a bywają i.. sprośne. Ale tego wyjątkowego wieczoru nikomu to nie przeszkadza. A zabawy jest wiele i z każdą godziną radości przybywa, w miarę wznoszenia, w pamiątkowych kuflach, toastów ze złocistym napojem.

To męska zabawa i podczas karczmy piwnej wydziału, w Hotelu Polonez, niedaleko gmachu AGH, nie było w sali ani jednej przedstawicielki płci pięknej. Tak nakazuje tradycja, bo górnicza profesja to absolutnie męski zawód (panie węgla nie fedrują) chociaż, w niektórych przypadkach przewidziano późniejsze dołączenie małżonek i narzeczonych do uczestników Karczmy piwnej.

W tegorocznej Karczmie Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH, brało udział także kilku przedstawicieli firmy „NOVMAR”, wieloletniego patrona uczelnianego Zespołu Pieśni i Tańca „Krakus”.

Spotkanie Gwarków 2022 – zdjęcie nr 1 Novmar
Spotkanie Gwarków 2022 – zdjęcie nr 2 Novmar
Spotkanie Gwarków 2022 – zdjęcie nr 3 Novmar
Spotkanie Gwarków 2022 – zdjęcie nr 3 Novmar