Bo w życiu nie chodzi, żeby tylko żyć… Adam Ziemianin

„Bo w życiu nie chodzi, żeby tylko żyć…” – te słowa z wiersza Adama Ziemianina to również fragment piosenki i najważniejsze przesłanie, wykonującej ten poetycki utwór, grupy U Studni.

Serdecznie zapraszamy dnia 02.06.2023 na jubileuszową uroczystość znanego krakowskiego poety Adama Ziemianina, w okazji jego 75-tej rocznicy urodzin. Dla miłośników poezji śpiewanej, przygotowaliśmy program słowno-muzyczny, złożony z  najlepszych utworów tego autora. Wiersze Ziemianina wykorzystywane są przez wielu różnych artystów, a na naszym koncercie wykonywać je będzie  zespół „U studni”, który do swojego repertuaru  włączył liczne teksty poetyckie Adama Ziemianina.

Adam Ziemianin – krakowski poeta rodem z Muszyny, jest twórcą powszechnie znanym i lubianym. Po jego wierszowane utwory sięgali szukając najlepszych tekstów wielcy i mali twórcy muzyki zawsze z przeświadczeniem, że mają do czynienia z   ponadczasową, poezją wysokich lotów.

Nasz koncert odbędzie się w dniu 02.06.2023. Początek godz. 18.00. Miejsce –  AGH, sala U-2, Kraków, ul. Reymonta 7.

Koncert organizuje kierowana przez znanego z sympatii i oddania dla ludzi kultury i sztuki krakowskiego przedsiębiorcy Wiesława Nowaka, firma NOVMAR.

A zespół „U Studni” – to grupa muzyczna wykonująca poezję śpiewną. Zespół powstał w 2012 roku i działa z powodzeniem już ponad dekadę. Muzykę do niemal wszystkich wykonywanych piosenek skomponował Dariusz Czarny, a w wykonywanych utworach przeważają teksty refleksyjne, z afirmacją życia w najdrobniejszych jego przejawach. 

Nazwa grupy i tytuł pierwszej płyty zespołu „U Studni” pochodzi od tytułu wiersza obchodzącego swoje 75-lecie Adama Ziemianina. Powtarzająca się tytułowa fraza wiersza odwołuje się do   nadziei spotkania po śmierci:

Spotkamy się kiedyś u studni

Wkoło będzie zielono

Być może, że na drugim świecie

Z wiecznie żywą wodą

I będziemy znów tacy młodzi…

AGH, Kraków, Reymonta 7, sala U-2 , dn. 02.06.2023, godz. 18.00.